Gå direkt till textinnehållet Startsida Nyheter Webbkarta Kontakta oss Tillgänglighetsinformation
 

Inköp och Upphandling

Länsövergripande funktion för beställning, direkta inköp och avrop från avtal.

E-post: upphandling@rvn.se

Postadress
Region Västernorrland
Inköp & Upphandling
871 85 HÄRNÖSAND

Besöksadress
Närvården
Södra vägen 5
871 82 Härnösand

Välkommen att kontakta oss!

Verksamhetschef Sofia Viklund
Telefon: 0611-804 23
E-post: sofia.viklund@rvn.se

Enhetschef Sara Hedlund
Telefon: 0611-804 41
E-post: sara.hedlund@rvn.se

Administratör Sofia Jonsson
Telefon: 060-145562
E-post: sofia.jonsson1@rvn.se

Miljöcontroller

Sara Larsson 
Telefon: 0611-804 13
E-post: sara.larsson1@rvn.se

Virginia Günes
Telefon: 0611-803 96
E-post: virginia.gunes@rvn.se

E-handel och e-faktura

Lars Fransson
Administration support e-handelssystemet Proceedo
Telefon: 0611-804 48
E-post: lars.fransson@rvn.se

Margareta Norberg
Administration support e-handelssystemet Proceedo
Telefon: 0611-804 18
E-post: margareta.norberg@rvn.se

Mari-Louise Strömberg
Administration support e-handelssystemet Proceedo
Telefon: 0611-804 19
E-post: mari-louise.stromberg@rvn.se

Jesper Bodin
Administration support e-handelssystemet Proceedo
Telefon: 060-14 55 61
E-post: jesper.bodin@rvn.se

Inköpsservice

Frida Danielsson Oreheim 
Administration 
Telefon: 0611-804 40
E-post: inkopsservice@rvn.se

Kristiina Johansson Lilja
Administration
Telefon: 0611-804 40
E-post: inkopsservice@rvn.se

Upphandlare

Jeanette Johansson
Läkemedel
Telefon: 0611-804 27
E-post: jeanette.johansson@rvn.se

Maria Engström
Hälso- och sjukvårdstjänster
Telefon: 0611-804 28
E-post: maria.engstrom@rvn.se

Mikael Westin
Inköpsstrateg
Telefon: 0611-804 24
E-post: mikael.westin@rvn.se

Ola Nilsson
Finans, försäkring, övriga tjänster
Telefon: 0611-804 47
E-post: ola.nilsson@rvn.se

Tomas Jonsson
Fordon och medicinteknik
Telefon: 0611-842 64
E-post: tomas.jonsson@rvn.se

Therese Åsheim
Varor och tjänster
Telefon: 0611-804 51
E-post: therese.asheim@rvn.se

Jennifer Molin
Direktupphandlingar, varor och tjänster
Telefon: 0611-801 13
E-post: Jennifer.molin@rvn.se

Johan Mörck
Fastighet
Telefon: 0611-801 11
E-post: Johan.morck@rvn.se

Malin Westman
Vårdrelaterade förbrukningsvaror, medicinteknik och fastighet
Telefon: 0611-801 14
E-post: malin.westman@rvn.se

Sofie Grundel
Hjälpmedel
Telefon: 0611-804 39
E-post: sofie.grundel@rvn.se

Arnold Eriksson
Medicinteknik och IT
Telefon: 0611-801 38
E-post: arnold.eriksson@rvn.se

Cecilia Janhammar
IT
Telefon: 0611-804 30
E-post: cecilia.janhammar@rvn.se

Avtalscontroller

Ann Entall
Vårdtjänster, GDPR
Telefon: 0611-804 34
E-post: ann.entall@rvn.se

Cecilia Sundin

IT, GDPR
Telefon: 0611-804 08
E-post: cecilia.sundin@rvn.se

Daniel Mattsson
Transport/fordon, medicinteknik, tvätt/textilier, tandvård
Telefon: 0611-804 33
E-post: daniel.mattsson@rvn.se

Emma Jonsson Håkansson
Livsmedel, hjälpmedelstjänster
Telefon: 0611-803 95
E-post: emma.jonsson.hakansson@rvn.se

Helena Petré
Vårdrelaterade förbrukningsvaror och övergripande material
Telefon: 0611-800 12
E-post: helena.petre@rvn.se

Ulrika Smedjegård
HR, försäkring och finans/pension/revision, resebyråtjänster, fastighet och städ
Telefon: 0611-804 26
E-post: ulrika.smedjegard@rvn.se

Avropsenheten

Anna Pettersson
Telefon: 0660-895 76
E-post: Anna.pettersson2@rvn.se

Andrea Del Carmen Rivera Mejia
Telefon: 0660-890 76
E-post: andrea.del.carmen.rivera.mejia@rvn.se

Emma Hoffman
Telefon: 0660-879 61
E-post: Emma.hoffman@rvn.se

Karin Nordenmark
Telefon: 0660-896 98
E-post: Karin.nordenmark@rvn.se